Platforma I Will If You Will

with Nekomentované

Hodina Zeme, najväčšia ekologická kampaň v histórii,  odštartovala svoj projekt pre rok 2012 – “I Will If You Will”, ktorý má ukázať, že každý z nás má silu urobiť zmenu vo svete, v ktorom žijeme. 

Hodina Zeme, ktorá sa tento rok koná 31. marca, urobí obrovský skok. Okrem symbolického vypínania osvetlenia, ktoré vyjadruje vieru v pozitívne zmeny, poskytne možnosť komunitám stať sa súčasťou celosvetového hnutia, ktoré skutočne dokáže zmeniť našu planétu k lepšiemu.

Hodina Zeme sa začala ako mestská iniciatíva v austrálskom Sydney v roku 2007 a odvtedy sa stala globálnym celosvetovým hnutím za ochranu našej planéty, ktoré každoročne prepája takmer 1.8 miliardy ľudí v 135 krajinách sveta na všetkých 7 kontinentoch. V minulom roku sa zapojilo aj Slovensko.

Digitálna platforma “I Will If You Will” bola vytvorená globálnou reklamnou agentúrou Leo Burnett a je výsledkom spolupráce s YouTube. Spája najväčšiu platformu pre zdieľanie videa a jednu z najnavštevovanejších internetových stránok s najväčšou akciou pre životné prostredie na svete.

Projekt “I Will If You Will” využíva YouTube, aby ľudia mohli so svetom zdieľať svoju osobnú výzvu. “Čo ste ochotný urobiť pre našu planétu?” pýta sa v tomto roku Hodina Zeme.

I Will If You Will je ďalším vývojovým štádiom tejto environmentálnej kampane. I Will If You Will dáva možnosť každému z nás inšpirovať svojich priateľov, známych, kolegov alebo susedov, aby sa súčasťou Hodiny Zeme nestali len na jednu hodinu, ale pokračovali aj ďalej.

Na jednej strane konceptu “I Will If You Will” stojí osoba, firma, či organizácia, ktorá niečo sľúbi a na druhej strane sú priatelia, rodina, zákazníci alebo členovia, ktorým je výzva určená. Ich zjednotenie za spoločným cieľom vytvára pozitívny výsledok pre životné prostredie.

Hodina Zeme na YouTube povzbudzuje ľudí na to, aby svoje výzvy zdieľali cez Facebook, Twitter, Google+ alebo email. Cez tieto sociálne siete môže každý pozvať svojich priateľov, aby sa zúčastnili a prijali ich výzvu.

Jednoduchý sľub, ktorý môže začať pri separovaní odpadu, cez prechod na úsporné žiarivky, vypínanie nepotrebných spotrebičov až po používanie bezpapierového bankovníctva.

Platforma “I Will If You Will” bude v priebehu niekoľkých najbližších dní dostupná aj v slovenskej verzii. Ak platforma spustí, budeme Vás informovať.

V časti Materiály na stiahnutie si môžete stiahnuť postery I Will If You Will!