Do Hodiny Zeme sa zapájajú mnohé veľké a známe mestá na celom svete, mnohé známe pamiatky a obrovské množstvo jednotlivcov. Ku tejto svetovej elite sa môžete pridať aj vy! Ako?


Symbolicky vypnite svoje osvetlenie

483729_10151371830014436_1578953970_nSymbolické vypínanie svetiel na 1 hodinu, na Hodinu Zeme, v sobotu, 30. marca 2019, od 20:30 do 21:30, je poznávacím znakom celej kampane. Mnohé obce a mestá sa do Hodiny Zeme každoročne zapájajú zhasínaním svojho verejného osvetlenia na málo frekventovaných úsekoch alebo osvetlenia pamiatok, hotely, firmy, predajne, bary a iné budovy a zariadenia vypínajú svoje reklamy, osvetlenie budov, či zbytočné lasery na strechách. Aj vaša obec, či mesto sa môže zapojiť zhasnutím verejného osvetlenia, firma alebo spoločnosť zhasnutím vnútorného a vonkajšieho osvetlenia.

Do Hodiny Zeme sa môžu zapojiť aj jednotlivci, a to zhasnutím osvetlenia vo svojej domácnosti.

Vypnutie osvetlenia je len symbolické, vyjadruje vieru v pozitívnu zmenu. Hodina Zeme však už nie je o jednej hodine ročne. Pomôcť našej planéte môžete vo svojom každodennom živote.


Urobte zmenu vo svojom každodennom živote

Hodina Zeme nie je len o zapojení sa na jednu hodinu v roku. Našej planéte môžete pomôcť vo svojom každodennom živote. Každý z nás ma silu urobiť zmenu a spolu sa naše činy zrátajú a dokážeme veľké veci.

Stačí zlepšiť niečo úplne jednoduché. Zhasnite za sebou svetlo v miestnosti, v ktorej sa nikto nenachádza, pokiaľ nemusíte, nechoďte autom, nasadnite na autobus, bicykel alebo sa prejdite pešo. Separujte odpad, šetrite vodou, nakupujte lokálne výrobky… Je skutočne veľmi veľa spôsobov, ako môžete pomôcť Zemi, stačí si len vybrať. Zmeňme spoločne klimatické zmeny.


Informujte o Hodine Zeme

Je mnoho spôsobov, ako môžete dať vedieť o Hodinu Zeme. Povedzte o nej svojim susedom, priateľom, známym, kolegom a iným pomocou emailov, bulletinov, letákov, na internete či webovej stránke. Vo svojej firme dajte vedieť aj svojim zamestnancom či už pomocou emailu, či už na porade či výbore. Podporujte zamestnancov a kolegov a ich rodiny, aby sa zúčastnili Hodiny Zeme 30. marca. O Hodine Zeme dajte vedieť aj svojim partnerom, klientom, dodávateľom a zákazníkom.

Na Vaše webové stránky si môžete pridať odkaz alebo banner Hodiny Zeme, Hodinu Zeme môžete pridať aj do svojich katalógov a iných tlačených a emailových materiálov, ktoré zasielate svojim zákazníkom. Akciu môžete spropagovať aj plagátom vo firme, obchode, na nástenke – vo vašej spoločnosti či obci.

Podobným spôsobom môžu o Hodine Zeme informovať aj školy a univerzity u svojich študentov, kluby a spolky u svojich členov, hotely u svojich hostí či bary u zákazníkov.

Nezabudnite dať o Hodine Zeme vedieť aj svojim známym na sociálnych sieťach! Buďte hlasom našej planéty. Pripojte sa k Zemi #Connect2Earth.

Materiály o projekte nájdete v časti Materiály na stiahnutie.


Napíšte nám

Napíšte nám na našu emailovú adresu hodinazeme@svetelneznecistenie.sk ako sa do akcie Hodina Zeme zapojíte. Tak isto nám môžete napísať v prípade, že máte nejaké primomienky a návrhy k akcii pomocou formuláru v časti Kontakt.

Ak sa do akcie zapojí aj Vaša obec,  firma, škola alebo iné zariadenie, napíšte nám pomocou formuláru a my Vás zaradíme do nášho zoznamu v časti Kto sa zapojí?.

Viete o niekom kto sa zapojí a nie je v našom zozname? Napíšte nám emailom!