Aj na Slovensku sa do Hodiny Zeme zapojili jednotlivci, obce, firmy, či organizácie. V nasledujúcich zoznamoch nájdete stručný prehľad obcí, firiem a škôl, ktoré sa zapojili do Hodiny Zeme v roku 2019 (nielen vypnutím osvetlenia, ale akýmkoľvek spôsobom).


Mestá a obce, ktoré sa zapojili do akcie Hodina Zeme v roku 2019:

  1. Banská Bystrica
  2. Banská Štiavnica
  3. Bánovce nad Bebravou
  4. Bošáca
  5. Bratislava
  6. Fiľakovo
  7. Fintice
  8. Hlohovec
  9. Humenné
  10. Chrenovec – Brusno
  11. Komárno
  12. Kostoľany nad Hornádom
  13. Krásno
  14. Kysucké Nové Mesto
  15. Michalovce
  16. Nitra
  17. Partizánske
  18. Piešťany
  19. Pinciná
  20. Plaveč
  21. Prešov
  22. Prietržka
  23. Remetské Hámre
  24. Rimavská Sobota
  25. Skalité
  26. Snina
  27. Stará Turá
  28. Terňa
  29. Trenčín
  30. Trnava
  31. Žilina
  32. Žitná-Radiša

Pamiatky, ktoré sa zapojili do Hodiny Zeme 2019:

  1. Barbakan, Banská Bystrica
  2. Bojnický zámok
  3. Bratislavský hrad
  4. Budatínsky hrad
  5. Burianova veža, Žilina
  6. Divadlo Andreja Bagara, Nitra
  7. Dóm Sv. Martina, Bratislava
  8. Farské schody, Žilina
  9. Farský kostol Narodenia Panny Márie, Trenčín
  10. Historická budova SND, Bratislava
  11. Hodinová veža, Banská Bystrica
  12. Hrad Modrý kameň
  13. Hrad v Starej Ľubovni
  14. Hradné múzeum vo Fiľakove
  15. Chrenovský most, Nitra
  16. Kaštieľ v Snine
  17. Katedrála Najsvätejšej Trojice, Žilina
  18. Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa, Prešov
  19. Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
  20. Kostol Ducha svätého, Hlohovec
  21. Kostol sv. Jána Krstiteľa, Skalité
  22. Kostol Svätého Michala Archanjela, Hlohovec
  23. Kostol Svätého Štefana, Kostoľany nad Hornádom
  24. Kostol Všetkých svätých – Františkánsky kláštor, Hlohovec
  25. Mariánsky stĺp, Chrenovec – Brusno
  26. Mestská veža, Trenčín
  27. Mestské divadlo, Žilina
  28. Mestský úrad, Prešov
  29. Mestský úrad, Trenčín
  30. Nitriansky hrad
  31. Piaristický kostol sv. Františka Xaverského, Trenčín
  32. Prezidentský palác
  33. Primaciálny palác a Primaciálne námestie, Bratislava
  34. Radnica, Trnava
  35. Spišský hrad
  36. Stará radnica, Bratislava
  37. Synagóga, Trenčín
  38. Trenčiansky hrad

Organizácie a firmy, ktoré sa zapojili do Hodiny Zeme 2019:

  1. ANASOFT APR, spol. s r.o.
  2. Asseco Central Europe, a.s.
  3. BeEnvi
  4. Canon Slovakia
  5. CVČ, Bánovce nad Bebravou
  6. CVČ CVrČek, Moldava nad Bodvou
  7. Correct Green
  8. Časopis Quark
  9. Dafson
  10. DM Slovensko
  11. ESET
  12. Global Shapers – Bratislava Hub
  13. Hotel DUKLA, a.s. Prešov
  14. Hvezdáreň a planetárium v Prešove
  15. Hvezdáreň v Rimavskej Sobote
  16. IKEA Bratislava
  17. Ján Haluška – JAHA
  18. Kancelária prezidenta SR
  19. Ľubovnianske múzeum
  20. ManpowerGroup Slovensko
  21. Maximum 4 Streženice, o. z.
  22. Mestské kultúrne stredisko, Bánovce nad Bebravou
  23. Muehlbauer Technologies s.r.o.
  24. Národná banka Slovenska
  25. Národná rada SR
  26. News and Media Holding a.s.
  27. Olympijský klub Michalovce
  28. OZ S úsmevom
  29. Park Inn by Radisson Danube, Bratislava
  30. Planet Lover
  31. Považské múzeum v Žiline
  32. Rada mládeže, Bánovce nad Bebravou
  33. Relax Cafe
  34. Rybársky zväz, Bánovce nad Bebravou
  35. Siemens s.r.o.
  36. Skupina Folktón
  37. Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek
  38. Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice
  39. Slovenské národné múzeum – Spišské múzeum
  40. Strom života, o. z.
  41. Športovo herný a outdoorový klub – ŠHOK, Bánovce nad Bebravou
  42. Štátna ochrana prírody SR
  43. Technická univerzita v Košiciach
  44. Tekovská hvezdáreň v Leviciach
  45. Trenčianske múzeum, Trenčín
  46. Vivarista.sk
  47. Veda na dosah
  48. Volume
  49. WWF Slovensko
  50. Ži:va

Školy, ktoré sa zapojili do Hodiny Zeme v roku 2019:

  1. Čarovná škôlka, Prietržka
  2. SOŠ – Szakközépiskola, J. Kráľa, Veľké Kapušany
  3. SOŠTaAP Okružná, Rimavská Sobota
  4. SPŠ elektrotechnická, Prešov
  5. SPŠ stavebná, Žilina
  6. SSOŠ Gastroškola, Bratislava
  7. ZŠ, Jána Švermu, Michalovce
  8. ZŠ Nováčany
  9. ZŠ Pohraničná, Komárno
  10. ZŠ Sitnianska, Banská Bystrica
  11. ZŠ s MŠ Dolná Strehová
  12. ZŠ s MŠ, Koperníkova ulica, Poprad – Matejovce
  13. ZŠ s MŠ Krásna Lúka, Šarišské Dravce
  14. ZŠ s MŠ, Okoličianska ulica, Liptovský Mikuláš
  15. ZŠ s MŠ, Rastislavice
  16. ZŠ s MŠ SUT Veľké Rovné
  17. ZŠ s MŠ Trávnica
  18. ZŠ s MŠ V. Beneditka, Nedožery – Brezany
  19. ZŠ Skalité
  20. ZUŠ Dezidera Kardoša, Bánovce nad Bebravou