Ako sa zapojiť?

Darujte hodinu Zemi


Pridajte sa k Hodine Zeme a venujte 60 minút tomu, že spravíte niečo pozitívne pre našu planétu.


Kto všetko sa môže zapojiť?Jednotlivci

Komunity

Firmy

Obce a mestá

Pamiatky

Školy


Ako postupovať?

  1. Vyberte si aktivitu, ktorú chcete zrealizovať. Môžete venovať aspoň 60 minút tomu, že spravíte niečo pozitívne pre našu planétu, alebo sa môžete rozhodnúť na jednu hodinu zhasnúť (od 20:30 do 21:30 hod.). Tu nájdete nápady na aktivity, ktoré môžete na Hodinu Zeme robiť – urobiť ich môžete ako jednotlivci, ale aj ako firmy, školy, či obce a zorganizovať na sobotu 23. marca väčšie skupiny.
  2. Dajte nám vedieť, že sa chcete zapojiť:
    • Ak ste JEDNOTLIVCI, môžete sa zapísať TU
    • Ak ste firma, združenie, škola, obec, mesto, pamiatka či iná organizácia, môžete sa zahlásiť TU
  3. Pomôžte nám šíriť informácie o Hodine Zeme. Informujte o vašom podujatí na webe a sociálnych sieťach. Použite pritom hashtag #HodinaZeme #EarthHour a označte WWF Slovakia na Facebooku a Instagrame. Môžete tiež použiť logo, banery a vizuál Hodina Zeme, ktoré nájdete nižšie.
  4. V deň Hodiny Zeme zdieľajte fotky a videá z vašich aktivít pre Zem. Na sociálnych sieťach môžete opäť použiť hashtagy #HodinaZeme #EarthHour a označte WWF Slovakia na Facebooku a Instagrame.

Symbolicky vypnite svoje osvetlenie


Symbolické vypínanie svetiel na 1 hodinu, na Hodinu Zeme, v sobotu, 23. marca 2024, od 20:30 do 21:30, je poznávacím znakom celej kampane. Na 60 minút zhasnite osvetlenie vo svojej domácnosti.

Vypnutie osvetlenia je len symbolické, vyjadruje vieru v pozitívnu zmenu. Hodina Zeme však už nie je o jednej hodine ročne. Pomôcť našej planéte môžete vo svojom každodennom živote.

Hodina Zeme v Bratislave. Foto: Marek Velček/WWF Slovensko.   Hodina Zeme v Bratislave.   Hodina Zeme v Bratislave.

Urobte zmenu vo svojom každodennom živote


Hodina Zeme nie je len o zapojení sa na jednu hodinu v roku. Našej planéte môžete pomôcť vo svojom každodennom živote. Každý z nás ma silu urobiť zmenu a spolu sa naše činy zrátajú a dokážeme veľké veci.

Stačí zlepšiť niečo úplne jednoduché. Zhasnite za sebou svetlo v miestnosti, v ktorej sa nikto nenachádza, pokiaľ nemusíte, nechoďte autom, nasadnite na autobus, bicykel alebo sa prejdite pešo. Separujte odpad, šetrite vodou, nakupujte lokálne výrobky… Je skutočne veľmi veľa spôsobov, ako môžete pomôcť Zemi, stačí si len vybrať. Zmeňme spoločne klimatické zmeny.Informujte o Hodine Zeme


Je mnoho spôsobov, ako môžete dať vedieť o Hodine Zeme. Povedzte o nej svojim susedom, priateľom, známym, kolegom a iným pomocou sociálnych sietí, emailov, letákov či na svojej webovej stránke. Podporte zamestnancov a kolegov a ich rodiny, aby sa zúčastnili Hodiny Zeme. O Hodine Zeme môžete dať vedieť aj svojim partnerom, klientom, dodávateľom a zákazníkom.

Na vaše webové stránky si môžete pridať odkaz alebo banner Hodiny Zeme, ktorý môžete pridať aj do svojich katalógov a iných tlačených či emailových materiálov, ktoré zasielate svojim zákazníkom. Akciu môžete spropagovať aj plagátom vo firme, v obchode, na nástenke – vo vašej spoločnosti či obci.

Podobným spôsobom môžu o Hodine Zeme informovať aj školy a univerzity svojich študentov, kluby a spolky svojich členov, hotely svojich hostí či bary zákazníkov.

Nezabudnite dať o Hodine Zeme vedieť aj svojim známym na sociálnych sieťach. Buďte hlasom našej planéty. Použite pritom hashtag #HodinaZeme #EarthHour a označte WWF Slovakia na Facebooku a Instagrame.

Materiály na stiahnutie

Po kliknutí na jednotlivé obrázky sa zobrazí verzia v plnom rozlíšení.LogáPosteryŠtvorcový bannerBannery na šírkuBannery na výšku

Vaša hodina môže trvať roky

Darujte hodinu Darujte roky života a ochrany. Váš dar počas Hodiny Zeme nezaberie ani minútu, no dokáže sa premeniť na roky života pre zvieratá, ktoré nás potrebujú.Chcem prispieť